Silahalsat Blog
2023'e girerken silah ruhsat harçları ve silah sahiplerinin mağduriyeti.
Maliye Bakanlığı her yıl silah ruhsat harçlarını artan enflasyona göre belirliyor. Ancak enflasyon düşse bile indirim mahiyetinde bir düzenleme yapılmıyor. Bu yüzden silah ruhsat harçları astronomik seviyelere geldi. Vatandaş mağdur, yerli silah üreticileri, iç piyasada çıkmazın içinde.
Savunma sanayimiz gerçekten doğru bir şekilde mi gelişiyor?

Türkiye, askeri alanda bir çok projeye imza atıyor. Ancak savunma sanayisinin en kritik tamamlayıcı ekipmanlarını, hala yurtdışından temin etmek zorunda kalıyor. Bu da Türkiye'yi, ara sanayi ülkesi pozisyonundan çıkaramıyor. Ucuz iş ve makine gücümüzü kullanan global şirketler, karlarını her sene katlarken, sanayicimiz artan enflasyon ve bürokrasi yüzünden tüm zamanını ve eforunu hammadde temini için harcıyor.

Havrita uygulaması ve Bireysel silahlanma cıngarlığı

Türkiye haritası üzerinde başıboş sokak hayvanlarının sisteme girildiği ve isteyenlerin bu sistemden girilen verileri gördüğü ancak art niyetli kullanım şeklinden dolayı kan donduran uygulama, Havrita. 

Bu günlerde bu uygulama üzerinden, bir sokak hayvanı avı vahşeti başlatıldı. Yavru kedi ve köpekleri, besledikleri yılanlara verenlerden tutun da, sırf zevk için silahlarla, bu hayvanları öldüren insan dışı yaratıklar türedi.

İnternetteki silinmeyen izleriniz. İlan sitelerindeki gizli tehlike

İnsanlar bir çok kişisel ürününü internet üzerinden 2. el ilan sitelerinde satıyor. Kullanmadığınız eşyalarınızı rahat bir şekilde satmak çok güzel peki ya işiniz bittiğinde, ilan verdiğiniz internete siteleri kamuya açık bilgilerinizi silmiyorsa? Neredeyse kimsenin fark etmediği yada önemsemediği bu bilgileriniz, gelecekte büyük bir güvenlik sorunu teşkil edebilir.

Sosyal Deney - Sazan avı.

Site üzerinden ve bulabildiğimiz tüm medya araçlarından ısrarla uyarılarımıza rağmen, ruhsatsız silahlara talep halen devam ediyor.

Biz de bu talebin hangi boyutta olduğunu anlayabilmek için küçük bir sosyal deney yaptık.

Karşınızda Türkiye'nin internet üzerindeki en büyük SAZAN avı.

Silahınızı -sizin adınızı ve bilgilerinizi paylaşmadan- biz devredelim

Silahınızı -sizin adınızı ve bilgilerinizi paylaşmadan- biz devredelim. Zamandan, paradan tasarruf edin, güvende kalın.

Silahınızı, yedek parçalarını, aksesuarlarınızı devretmek yada satmak istiyorsunuz. Ancak bu işlemler için yeterli vaktiniz yoksa yada uğraşmak istemiyorsanız, kişisel olarak internette isminizin yada diğer telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerinizin paylaşılabilme ihtimali sizi tedirgin ediyorsa, size çok cazip ve güvenilir bir teklifimiz var.

ABD Ordusu, Manta Ray Subs adlı su altı robotu ile ne amaçlıyor?

Amerikan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), uzun süreli, insansız bir sualtı aracı tasarımının ortaya çıkmasına yardımcı olacak üç şirket ile sözleşme imzaladı.

Manta Ray Programı olarak bilinen su altı insansız robot projesi, uzun süreli görevler sırasında çok az bakım veya lojistik destek gerektirecek insansız otonom denizaltılar yaratmak.

Acil silah ekspertiz hizmeti ve devir alma işlemleri.
İhtiyaç fazlası, nakit ihtiyacı sebebiyle yada artık kullanmak istemediğiniz silahlarınızı, onlara ait yedek parça ve aksesuarları dilediğiniz zaman hızlıca nakite çevirebilirsiniz. Bu blog yazısında bu işlemlerin tüm aşamalarını ve şartlarıyla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.
3 yanı denizlerle çevrili Türkiye'nin kullanabileceği en ideal yangın uçağı hangisi?

Türkiye kuzeyde Karadeniz, batıda Ege, güneyde Akdeniz'e kıyısı olan ve içerde Marmara denizi olan muhteşem bir ülke. Aynı zamanda doğudan batıya kadar muhteşem gölleri de mevcut. Tüm bu olumlu coğrafik yapısına rağmen  küçük bir orman yangını bile büyük bir felakete yol açıyor.

Peki bu sorunun basit ve etkili biçimde çözülebileceği hiç aklınıza gelmiş miydi?

Türkiye ve Avrupa mülteci sorunundan nasıl kurtulur?

Avrupa'nın en büyük sorunu ve korkusu mülteci sorunu.

Avrupa, şimdilik 7 milyon mülteciyi çeşitli siyasi manevralarla Türkiye'de frenlemiş durumda. Doğudan gelenlerin ise tek bir yönü var Batı... Geri vites yok. Dönen yok...

Avrupa, işe yarayabilecek okumuş, kültürlü ve parası olan mültecileri insan kaçakçıları yardımıyla Türkiye ile aralarında serbest geçiş anlaşması olan Sırbistana topluyor, ardından da Avrupa birliği üyesi olmayan bu ülkede mülteciler göç idareleri ajanları tarafından ayıklanıp, parası olanlar yüklü miktarda bir parayı burada bıraktıktan sonra Avrupa'ya alınıyor.