Silahalsat Blog
Çin, intiharcı insansız hava aracı konseptini görücüye çıkardı.
İnsansız hava araçlarının soğuk ve sıcak savaş zamanlarında son derece kritik rol oynadığı zamanımızda, ülkeler büyük bir yarışın içindeler. Tüm dünyadaki her türlü Patent haklarını ihlal ederek, çalıp kopyalayıp satmadık ürün bırakmayan Çin, topladığı paralar ile silah fantezileri yapmaya başladı.
İlanlarda istenilen astronomik fiyatlar hakkında...
İnternet neredeyse herkesin cebinde. Artık hiç bir kolay kolay şey gizli kalamıyor. Bu duruma silah fiyatları da dahil. Devredeceği silahın piyasasını araştırmadan kafasına göre fiyat koyanlar internetin karanlıklarında kalmaya devam ediyor.
Kalaşnikof’dan internete bağlanan akıllı tüfek.
Dünyaca ünlü Rus Kalaşnikof firması, fantastik bir tüfek modelini tanıttı. İnternete bağlanabilen buzdolaplarından sonra tüfekler de bu modaya dahil oldu.
Balkanlarda, Türkleri bekleyen büyük tuzak.!

Her ne kadar Türkiye için Asya'dan Avrupa'ya geçiş köprüsü denilse de, gerçekte asıl köprü Balkanlar coğrafyasıdır. Yüzyıllardır bu coğrafyada suç ve kan hiç durmamıştır.

Misvak adlı sözde mizah dergisinden, Türk Bayrağına karşı yapılan çirkin benzetme…

Son yıllarda ülkemiz bir mülteci cennetine, daha çok Avrupa'ya kaçmak isteyen milyonlarca mültecinin ara durağı durumuna geldi. Bu büyük tehlikeyi özellikle faal halde tutmak isteyen bir takım karanlık guruplar, medya ve basın yoluyla ellerinden gelen her imkanı kullanmaktan çekinmiyorlar.

Bitcoinleriniz yada diğer kripto paralarınız iç edilebilir.
Kripto borsaları her geçen gün mantar gibi artıyor. Hayatımıza kripto paralar ile ilgili her gün yeni bir terim giriyor. Bu yazıda kripto paralar ile yakından uzaktan ilgisi olanların dikkat etmesi gereken önemli bir kaç noktaya değinilmiştir.
CZ-75. En çok kopyası yapılan tabanca.
CZ 75. Uzun yıllar Browningden sonra Türkiye'de en çok bilinen ve kullanılan silah. Bu yazı dizisinde Polimer gövdeli silahlar krallıklarını ilan etmeden önce metal gövdeli tabancaların efsanesi CZ hakkında farklı bir yazı okuyacaksınız.
Tüm dünyada efsane olmuş marka Glock hakkında.
Bu yazıda glock marka tabancaların genel özellikleri anlatılmıştır.
2.el yada yeni bir silah satın almadan önce bilmeniz gerekenler.
Bu makalede yeni bir silah satın alırken yada ikinci el bir silahı devir alırken dikkat etmeniz gereken kriterler anlatılmaktadır.
3- Bir tabancayı (silahı) kullanmak ( Silah kültürü yazı dizisi-Makale 3)
Bu makalede bir tabancayı hangi hallerde, nasıl kullanacağınız hakkında ayrıntılı ve örneklere  dayalı bilgiler verilmektedir.