Yardım

Silahalsat.com Yardım

Sol menüden ana başlıklara göre yardım konularını okuyabilirsiniz.

Nasıl kayıt olabilirim?

Sayfanın sağ üst köşesindeki KAYIT sekmesinden yada GİRİŞ žsayfasında, sağ kolonda bulunan KAYIT OL butonuna tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu bölümde bir kaç soruya cevap vererek hızla üye olabilirsiniz. Sizden asla çok özel bilgileriniz istenmemektedir. İstenen bilgiler, alışveriş aşamasında olmazsa olmaz türünden bilgilerdir.

Bu kısımları tamamıyla doğru doldurmanızı tavsiye ederiz. Sizden istenen tüm gerekli bilgileri doldurduktan sonra Kullanım Koşullarını ve Şartlarını okuyarak KABUL etmelisiniz, bu bölüm yasal olarak bağlayıcıdır ve dijital olarak taahhütname yerine geçmektedir.

Tüm bilgileriniz doğru doldurduktan sonra GÖNDER butonuna tıklayın, ancak sisteme giriş yapabilmeniz için kayıt olurken vermiş olduğunuz E-Mail adresinize gelecek olan Aktivasyon Kodunu doğrulamanız gerekmektedir.

Mailinize gelen talimatları izleyerek üyeliğinizi aktif edebilirsiniz. Bütün bu ayrıntılar sistemin en doğru şekilde işlemesi ve kullanıcıların güvenli bir şekilde işlem yapabilmeleri için zorunludur.


Üye girişi yapmak

Aktif hesabınızla sisteme girdiğinizde sizi ilk karşılayan ÜYELİK ALANI sayfası içinde tüm üyelik faaliyetleri ile ilgili bilgi başlıklarını toplu olarak göreceksiniz.

Üye kontrol panelinizde tüm işlemlerinizi yapabilir, tüm seçenekleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.


Üye Giriş Problemleri

Sisteme giriş yaparken, kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte, google recaptcha güvenlik adımını da doğrulamanız gerekmektedir.

Giriş problemlerinde ilk yapmanız gereken, tarayıcınızın çerezlerini ve geçmişini silerek tekrar giriş yapmayı denemektir. Bazı tarayıcılar otomatik form doldurma yöntemi ile şifrenizi otomatik olarak kaydedebilir.

Aynı kullanıcı adı ile başka bir yerde üyeliğiniz varsa tarayıcınız başka bir internet sitesindeki şifrenizi, aynı kullanıcına adına tanımlayarak, otomatik olarak giriyor olabilir. Bu durumda şifrenizi manuel olarak elle girin.

Eğer hala problem yaşıyorsanız, başka bir tarayıcı ile tekrar denemelisiniz.

Tüm bilgileri ve açıklamalarda ki yönergeleri yaptınız ve hala giriş yapamıyorsunuz.

Kullanıcı adınızı yada şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Bu bilgileri tekrar almak için üye giriş yaptığınız giriş formunun alt tarafında iki adet link göreceksiniz. Kullanıcı adımı unuttum yada şifremi unuttum linkleri aracılığı ile bu bilgileri alabilirsiniz.


Üye hesabı Askıya alınmış, dondurulmuş üyelikler

Üye hesabınız, iki durumdan dolayı askıya alınır.

1. Ekstra ilan özelliklerini kullanarak ilanlarını yayınlatan üyelerin üye hesaplarına bu ekstra özelliklerin fiyatları borç olarak yansıtılır. Üyelerden bu borçlarını 30 gün içerisinde ödemeleri beklenir. 30 gün içerisinde ekstra özellikleri kullanmaktan doğan borç miktarını ödemeyen üyelerin hesapları, sistem tarafından otomatik olarak askıya alınır.

Hesabı borcu yüzünden askıya alınan kullanıcıların üye panelinde, siteye giriş yaptıklarında açılan sayfada ''Borç Bakiyesini Temizle'' butonu görünür. Bu butona tıklayarak geçerli banka hesaplarını görebilir, kendilerine yansıyan borcu ödediklerinde gene aynı sayfadan borçlarını ödediklerine dair bildirim yapabilirler.

2. Site kurallarına uymama nedeni ile hesabın yönetici tarafından askıya alınması.

Silahalsat.com'a üye olurken kullanıcı sözleşmesini yasal olarak kabul edersiniz.

Kurallara aykırı illegal, aldatmaya yönelik yada çift hesap açmaya yönelik eylemlerde bulunan üye hesapları, son IP adresleri, bilgileri ve delil sayılabilecek tüm ekran görüntüleri ile kaydedilerek arşive konulur.

Silahalsat.com'un bu tür eylemlere karşı tutumu istisnasız ve kesindir. Bu tür davranışlarda bulunan üyelerin hesapları bir daha açılamaz.


Üyelikten çıkmak, üye hesabının silinmesi

Üyeler silahalsat.com'a üye oldukları anda üye olurken vermiş oldukları bilgiler veri tabanına işlenir. Güvenlik önlemi olarak üyenin kendi hesabını silmesi engellenmiştir.

Üye hesabı silindiği zaman üyenin o zaman kadar yapmış olduğu tüm işlemler de kalıcı olarak silinir. Sistem üzerinde üyeye ait hesap dengesi üzerinde artı para bakiyesi yada ilan işlemlerinden doğan eksi bakiye bulunabilir başka bir üyeye ait işlem üzerinde anlaşmazlık bulunabilir. Bu yüzden tarafların hak kaybını önlemek için böyle bir yola başvurulmuştur.

Üyeliğinizi tamamen kaldırmak istediğinizde "webmaster[at]silahalsat.com" mail adresine bu yöndeki talebinizi ilettiğiniz anda, hesabınız üzerinde, yukarda anılan işlemler araştırılır. Eğer herhangi bir hak kaybı işlem bulunmuyorsa, hesabınız kalıcı olarak silinir. Aksi takdirde, anlaşmazlık sürdüğü sürece hesabınız silinmez.


Bir seri ilan vermek

Üye girişi yaptıktan sonra, eğer bilgisayardan giriş yaptıysanız sitenin en üstündeki Satış Yap & İlan ver sekmesine tıklayın. Mobil cihazlarda site logosunun solundaki alt alta 3 çizgi simgesine tıklayarak açılan menüden Satış Yap & İlan ver sekmesine tıklayın.

Eğer hali hazırda bir mağaza aboneliğiniz varsa, Şurada yayınla: başlığı altında üç adet seçenek bulunur. Mağaza abonelerinin bir seri ilan verebilmesi için bu seçeneklerden yalnızca Sitede seçeneğini seçmesi gerekir. Diğer iki seçenek Mağazada veya Her ikisinde seçenekleri, sadece herhangi bir ürün satışı için bir ilan giriş formu oluşturur ve seri ilan vermeye uygun değildir.

Herhangi bir mağaza aboneliği olmayan üyeler, tabanca yada tüfek ilanı verecekleri zaman Şurada yayınla seçeneği bulunmaz. Mağaza aboneliği olmayan üyeler, direk olarak İlan tipi başlığı altındaki Seri ilan seçeneğini seçerek devam edebilirler.

Eğer bir Tabanca yada Tüfek ilanı veriyorsanız, ilanınızı mutlaka Seri ilan olarak vermelisiniz. Ürün satışı seçeneğinde bir tabanca yada tüfek ilanı veremezsiniz. İnternet üzerinden bu ürünlerin direk olarak satışı yasaktır. Ancak seri ilan verirken direk ürün satışı yapmadığınız için, özellikle tabanca ve tüfek ilanlarınızda Satılık kelimesini kullanmamalısınız.

Bunun yerine devir edilecek, hibe edilecek yada direk ürünün adı modeli gibi kelimeleri kullanarak, herhangi bir satılık ibaresi olmadan bir seri ilan verebilirsiniz.

İlanınızı verirken, satışı yasalarca kısıtlanmış legal ürünlerin devrinde, yukarıda tavsiye edilen kriterlere azami dikkat ederek bu tür ürünlerin devrini güvenle yapabilirsiniz.

İLAN DÜZENLEME: Yukarıdaki kriterler içinde tabanca yada tüfek ilanlarınızı, yanlışlıkla ürün satışı formatında verdiyseniz, ilan onaylanma aşamasında yöneticiler, tabanca ve tüfek ilanlarını seri ilan formatına çevirip yayına sokarlar. Ancak öncesinde ilan ayrıntıları girdiğiniz sayfada yazılı olarak uyarılar bulunmaktadır.

Tüm bunlara rağmen tabanca yada tüfek ilanınızı ürün satışı formatı verdiğinizi hemen farkettiniz ve bu ilanı seri ilan formatına ilan onayından önce çevirmek için, Hesabım > Satış ilanları-Seri ilanlar > Yayındaki aktif ilanlar sekmelerini takip edin. Düzenlemek istediğiniz ilanın yanında bulunan Düzenle butonuna tıklayın. Sayfayı aşağı doğru kaydırarak fiyat kısmına gelin. Önceki vermiş olduğunuz fiyattan daha düşük bir fiyat yazarak kaydet deyip çıkın. Ardından tekrar Düzenle butonuna tıklayın. İlan tipini Seri İlan yapın. Aşağı kaydırıp fiyat kısmından bir önceki işlemde değiştirdiğiniz eski fiyatı yani ürünün güncel fiyatını yazın ve Kaydet butonu ile işlemi bitirin.

Ürün satışı formatında verilen ilanlar seri ilan formatına çevrilirken yada tam tersi ilan düzenleme yaparken her zaman bu adımları takip etmelisiniz.

1. Önceki fiyattan düşük bir fiyat yaz. Kaydet.

2. İlan tipini değiştir. Fiyatı eski haline al. Kaydet.


Satış yapmak

Üye girişi yaptıktan sonra, eğer bilgisayardan giriş yaptıysanız sitenin en üstündeki Satış Yap & İlan ver sekmesine tıklayın. Mobil cihazlarda site logosunun solundaki alt alta 3 çizgi simgesine tıklayarak açılan menüden Satış Yap & İlan ver sekmesine tıklayın.

Eğer hali hazırda bir mağaza aboneliğiniz varsa, Şurada yayınla: başlığı altında üç adet seçenek bulunur. Mağaza aboneleri Şurada yayınla: başlığı altında bulunan Sitede seçeneğinde hem ürün satışı yapabilir hem de bir seri ilan verebilir. Diğer iki seçenek Mağazada veya Her ikisinde seçenekleri, sadece ürün satışı içindir. Bu iki seçeneklerden herhangi birini seçtiğinizde seri ilan veremezsiniz.

Herhangi bir mağaza aboneliği olmayan üyeler, tabanca yada tüfek ilanı verecekleri zaman Şurada yayınla seçeneği bulunmaz. Mağaza aboneliği olmayan üyeler, direk olarak İlan tipi başlığı altındaki Ürün satışı seçeneğini seçerek devam edebilirler.

Eğer bir Tabanca yada Tüfek ilanı veriyorsanız, ilanınızı mutlaka Seri ilan olarak vermelisiniz. Ürün satışı seçeneğinde bir tabanca yada tüfek ilanı veremezsiniz. İnternet üzerinden bu ürünlerin direk olarak satışı yasaktır.


Satış yap & İlan ver adımları

Kategori seçimi:

İlan türünü seçtikten sonraki adım ilanınıza en uygun kategoriyi seçmektir. Satışını yapacağınız bazı ürünler birden fazla kategoriye girebilir bu yüzden ana kategori yanında, ikinci bir kategori seçeneği de sunulmuştur. Satışını yapacağınız ürüne 2 ayrı kategori seçtiğinizde, ürününüz seçmiş olduğunuz her iki kategori altında ayrı ayrı gösterilir. Bu, sizinkine benzer ürünler yanında büyük bir avantajdır. Ek kategori seçeneği ücretlidir.

İlan detayları:

Bir ilanda ilk görülen yer ilan başlığı ve ilan fotoğrafıdır. İlan başlığı alıcıları çeken en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden ilan başlığınızı mutlaka ürünün durumunu tasvir eden kelimeler ve cümleler ile oluşturmalısınız. Ayrıca ilan başlığında alıcılara cazip gelecek, -eğer varsa- indirim, kampanya gibi anlık durumu tasvir eden kelime yada kısa cümleler kurabilirsiniz.

Unutmayın ki ürününüzü internet üzerinden satıyorsunuz. Dolayısıyla alıcılar ürüne dokunamayacak ve fiziksel olarak inceleyemeyecek.

Kendinizi alıcı yerine koyarak, alıcıların yaşayacakları bu eksikliği, ilan açıklamasını olabildiğince ayrıntılı vererek, telafi edebilirsiniz. Ürüne ait görünen yada görünmeyen kusurları, ürün özelliklerini, varsa aksesuarlarını, ürün kullanılmış bir ürünse eğer, hikayesini mutlaka ayrıntılı şekilde yazmaya çalışın.

Bu davranışınız, ürün satışından yada ürün devrinden sonraki olabilecek tüm anlaşmazlıkları baştan önler.

İlan fotoğrafları:

Ürüne ait 3 adet ücretsiz olarak resim yükleyebilirsiniz. Fotoğraflarınız ürünün her detayını gösterecek şekilde, olabildiğince aydınlık bir ortamda çekilmiş olmalıdır. Alıcıların p'i ürünleri satın alırken, fotoğraflar üzerinden karar vermektedir.

Bir ilan için yükleyebileceğiniz her bir fotoğraf için maksimum boyut 1.5 Mega Bayt dır. Bu boyut yaklaşık olarak 1920 x 1080 piksel yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafa eş değerdir. Ancak web sayfaları için ideal ölçü 800x600 pikseldir. Bazı mobil cihazlar yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmektedir. Siteye yükleyeceğiniz ürün fotoğraflarınızı çekerken, cihazınızı olabildiğince normal/daha düşük bir çözünürlüğe ayarlamalısınız.

Ancak çok da düşük boyutlu fotoğraflar hiç iyi bir seçim olmayacaktır. 1280 x 720 yada 800x600 piksel boyutundaki fotoğraflar ideal boyutlardır.

İlan videoları:

İlanınıza 2 adet video yükleyebilirsiniz. Bu bölümde video yüklemek için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

1. seçenekte, bilgisayarınızda, mobil cihazınızda bulunan daha önce kaydedilmiş bir videoyu Video Seçin butonu ile seçerek yükleyebilirsiniz.

2. seçenekte, Youtube, Vimeo gibi video paylaşım sitelerinden , (YouTube -Bilgisayarlar için) videoyu açtığınızda videonun üzerinde ekrana sağ tıkladığınızda yerleştirme kodunu kopyala yazısına tıklayın, kopyaladığınız içeriği kod bloğu girin alanına yapıştırın, Ekle butonuna tıklayarak videoyu ekleyin.

(YouTube -Mobil cihazlar için) video sayfasında, video tam ekran değilken, sırasıyla Paylaş > Bağlantıyı Kopyala deyip, kopyaladığınız içeriği kod bloğu girin alanına yapıştırın, Ekle butonuna tıklayarak videoyu ekleyin.

(Vimeo -Bilgisayarlar için) videoyu açtığınızda videonun üzerinde ekranın sağındaki kağıt uçak simgesine tıklayın, açılan pencerede Link bölümünü kopyalayın ve  kopyaladığınız içeriği kod bloğu girin alanına yapıştırın, Ekle butonuna tıklayarak videoyu ekleyin.

(Vimeo -Mobil cihazlar için) video sayfasında, videoyu tam ekran yapın, sırasıyla Kağıt uçak simgesine tıklayın,  < /> bu şekilde bir simge/buton göreceksiniz, tıklayın ve Copy butonuna tıklayın. kopyaladığınız içeriği kod bloğu girin alanına yapıştırın, Ekle butonuna tıklayarak videoyu ekleyin.

İlan Ayarları:

Para birimi: Ürünü satmak istediğiniz para birimlerinden herhangi birini seçin.

Miktar: Benzer üründen elinizde satmak istediğiniz ne kadar ürün varsa adedini girin.

Adet fiyatı: Benzer ürünlerin, her biri için birim fiyatını girin.

Teklifleri Kabul Et: Bu seçeneği işaretlediğinizde alıcılar her birim ürün için sizinle pazarlık yapabilirler. Ancak siz pazarlık fiyatının alt ve üst limitlerini belirleyebilirsiniz.

Örnek: Alıcıların sizinle pazarlık etmelerini istiyorsunuz. Teklifleri Kabul Et seçeneğini seçtiğinizde iki adet giriş alanı açılır. Minimum Teklif Aralığı ve Maksimum Teklif Aralığı. Bir adet ürün fiyatınız örnek olarak 100 TL olsun. Mevcut işlem ürün satışı olduğu için, alıcıların Adet fiyatı kısmına yazdığınız 100 TL altında fiyat vermeleri beklenmektedir. Maksimum Teklif Aralığı kısmını boş bırakın yada 100 TL yazın (Ürün satış sistemi için bu durum böyle, ancak sistemde açık artırma usulü satış türü de olduğu için Maksimum Teklif Aralığı kısmı da bulunmaktadır.)

Minimum Teklif Aralığı kısmına ise bir adet ürün için inebileceğiniz en az fiyatı girin (örnek; 85 TL). Bu her iki alan da alıcılara gösterilmez. Ürün açıklamasında ürün fiyatı 100TL yazar ve Pazarlık yap alanı aktif olur.  Ancak alıcılar sizin Minimum Teklif Aralığı kısmına girdiğiniz 85TL nin altında teklif veremezler. 100 ile 85 TL arasında herhangi bir miktarda teklif verebilirler. 85 TL den aşağı fiyat pazarlığı teklifini sistem otomatik olarak reddeder ve alıcıya fiyatı yükseltmesi uyarısı yapar.

İlan Süresi: İlanınızın yayınlanacağı süreyi gün bazında seçin.

İlanınızı öne çıkarın (Ekstra özellikler - Doping):

Ana sayfa vitrini: İlan süreniz boyunca ilanınız, Silahalsat açılış sayfası Ana sayfada vitrinde gösterilir.

Kategori vitrini:  İlan süreniz boyunca ilanınız, Silahalsat kategori sayfaları vitrininde gösterilir.

Öne çıkan ilan: İlan süreniz boyunca ilanınız, diğer ilanlardan daha belirgin şekilde gösterilir ve ilanlar listelendiğinde öne çıkan ilanlar hemen göze çarpar.

İlan bölgesi:Bu bölümde ilan sahibinin veya ürünün bulunduğu ülke, şehir ve adres bilgilerini girin.

Nakliye: Teslimat seçenekleri: Bu bölümde 3 seçenek bulunur. Eğer ürünü yalnızca kargo ile göndermek istiyorsanız, Yalnızca kargo ile gönderim seçeneğini, Eğer yakın bölgedeki alıcıların mağazanızdan, deponuzdan teslim almaları için seçenekleri çoğaltmak istiyorsanız, Alıcılar mağazadan teslim alabilir yada Kargo seçeneğini seçebilir seçeneğini, eğer ürünü hiç bir şekilde Kargolamak - Posta ile göndermek istemiyorsanız, Alıcılar elden yada Mağazadan teslim alabilir seçeneğini seçin.

Nakliye ücreti: Yukarıdaki ilk iki teslimat seçeneğinden herhangi birini seçtiğinizde nakliye ücreti giriş bölümü aktif olur. Eğer çalıştığınız kargo yada nakliye firması farklı bölgelere farklı fiyat uyguluyorsa tüm bu seçenekleri bu kısıma girebilirsiniz. Ayrıca farklı kargo firmalarının farklı seçeneklerini de ayrıca girebilirsiniz. Gönderim metodu kısmına kargo firmasının ismini, ürünün kaç günde teslim edileceği gibi kısa bilgiler girebilirsiniz.

Nakliye sigortası: Gönderim yaptığınız ürün için isteğe bağlı olarak bir sigorta seçeneği sunabilirsiniz. Sigorta ücreti ürün fiyatına ek olarak satın alma aşamasında alıcıya gösterilir. Alıcı eğer nakliye sırasında sigorta isterse sigorta seçeneğini seçebilir. Alıcı için bu seçenek zorunlu tutulmaz. Alıcı ürün ödeme aşamasında isterse bu seçeneği seçer, istemezse seçmez.

Nakliye talimatları: Bu bölüme nakliye sırasında oluşacak hasar,kayıp gibi alıp almayacağınız sorumluluklar hakkında bilgi vs. verebilirsiniz.

İade: Tüketici hakları kanununa göre alıcılar hiç bir gerekçe göstermeden 14 gün içerisinde, bir gerekçe göstererek 30 gün içerisinde satın aldıkları ürün yada hizmeti iade edebilir.

Ancak bu durum iyi niyetli satıcıları kötü niyetli alıcılara karşı detaylı şekilde korumaz. Bu sebepten dolayı eğer ürün iadesi kabul edilir seçeneğini işaretlerseniz, altında bulunan İade alma şartları bölümüne, mutlaka  geri iade alma şartlarınızı ayrıntılı olarak girin. Gireceğiniz her ayrıntı, ileride çıkacak anlaşmazlıklarda her iki taraf için de sözleşme özelliğini taşır ve bağlayıcıdır.

Ödeme yöntemi: Ürün için geçerli ödeme yöntemi altında şimdilik yalnızca Banka Havalesi ile ödeme bulunmaktadır. Alıcılar satın aldıkları ürün ödemelerini bu yöntem ile yaparlar. Eğer bir ürün satıyorsanız hesabınıza en az bir adet banka hesabı tanımlamış olmanız zorunludur. Alıcılar ürün bedellerini direk bu banka hesabınıza yaparlar. İsterseniz hesabınıza birden fazla ayrı banka hesabı ekleyebilirsiniz. Alıcılar ödeme sırasında kendilerine uygun bir banka hesabınıza ödeme yapacaktır.

Üye hesabınıza bir Banka hesabı eklemek için ilan verme aşamasında ödeme yöntemi bölümü altındaki açıklamada verilen linke tıklayarak. Yada bilgisayarda giriş yapanlar için sitenin en üstünde sağda bulunan Hesabım linkine tıklayarak, sırasıyla Üyelik alanında, Hesabım >Banka hesapları bölümünden, mobil cihazlardan giriş yapanlar, site logosunun solundaki alt alta 3 çizgi ye bir kez tıklayarak açılan menüde Hesabım sekmesinden Üyelik Alanı yazısına tıklayıp buradan tekrar Hesabım > Banka hesapları linklerine tıklayarak ilgili Banka hesabı ekleme bölümüne ulaşabilirler.

Sonraki adım butonu: Ürününüzle ilgili tüm ayrıntıları girdikten sonra Sonraki adım butonu ile ilan ön izleme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada ilanınızın yayında iken nasıl görüntüleneceği ile eğer herhangi bir ekstra özellik seçmişseniz bu özelliklere ait ücretler gösterilir. İlanınızı son bir kez bu alanda kontrol ettikten sonra, altta bulunan İlanı gönder butonu ile yönetici onayı için bize gönderebilirsiniz.

Eğer ilanınızı daha sonraki bir zamanda yayınlamak isterseniz Taslak olarak kaydet butonu ile ilanınızı kaydedebilirsiniz. Taslak olarak kaydettiğiniz ilanlar yönetici onayına gönderilmez. Hesabınızda, siz onu incelenerek yayınlanması için gönderene kadar saklanır.

Önceki adım butonu ile kontrol ettiğiniz ilanda eksiklik, yanlışlık yada düzeltmeniz gereken bir unsur fark ettiğinizde, önceki mevcut giriş verilerini kaybetmeden geri giderek bu düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu adımda Önceki adım butonu yerine internet tarayıcınızın geri git düğmesi ile bu işlemi yaparsanız bir önceki sayfada ilan verirken doldurmuş olduğunuz bilgileriniz kaybolabilir.


E-Mail sorunları

Mail alıcılarının sıkı güvenlik politikaları yüzünden, silahalsat.com üzerinden gelen bildirim mailleri, mail adresinizin spam/gereksiz klasörlerine düşebilir.

Spam klasörünüzde gördüğünüz mail adresini gereksiz değil olarak işaretlediğinizde, artık siteden gelen mailler normal olarak gelen kutunuza düşer.

Hotmail, outlook, mynet, live uzantılı mail adreslerinizde ise, maillerimizi tamamen alamadığınız durumlarda mail ayarlarınıza girerek  bir kaç ayar yapmalısınız. Bu ayarları aşağıdan adım adım bulabilirsiniz.

1-Öncelikle bu linkten, https://outlook.live.com/owa/ outlook oturum açma sayfasına gidin. ''Oturum açın'' butonu ile mail adresinizi ve şifrenizi girerek e-mail ayarlarınızı bulacağınız mail kutunuza gidin.

2- Mail kutunuz açıldığında ekranın sağ üst köşesinde alttaki resimde gösterilen dişli simgesine tıklayarak mail ayarlarınıza gidin.

3- Açılan sekmede ''Tüm outlook ayarlarını görüntüle'' yazısına tıklayın.

4- Açılan sayfada ''Gereksiz e-posta'' yazısına tıklayın.

5- Açılan sayfada, Güvenilir gönderenler ve etki alanları başlığı altındaki ''+Ekle'' yazısına tıklayın.

6- Açılan boşluk kısmına silahalsat.com yazın ve bilgisayarınızın enter tuşuna basın.

7- Aynı işlemi bir aşağıda bulunan Güvenilir posta listeleri başlığı altında da tekrarlayın. Bu bölüme de, postmaster@silahalsat.com , webmaster@silahalsat.com, bilgi@silahalsat.com, servis@silahalsat.com mail adreslerini sırasıyla girin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kaydet diyerek mail ayarlarınızdan çıkış yapabilirsiniz. Bu ayarlardan sonra, silahalsat.com'dan gelen bildirim maillerini sorunsuz bir şekilde almaya devam edeceksiniz.