İlanlarda istenilen astronomik fiyatlar hakkında...

23 Ocak 2021
...

Değerli kullanıcılarımız, ilan veren bazı üyelerimizin, hibe/satış yapmak istedikleri ürünlerinin fiyatlarını normal piyasa fiyatlarının üstünde yazdıkları görülmektedir.

Silahalsat.com piyasada referans alınan bir portal olduğu için olabildiğince bu tür yanlışlıkları ve abartılı fiyatları engellemeye çalışıyoruz. Ancak demokratik bir ortamda ürün sahibi kişi, ürününe dilediği fiyatı girmekte özgür olmalı düsturundan hareketle bu tür ilan veren üyelerimize tavsiye niteliğinde, kimseyi kırmadan, zorlamadan uyarılar yapıyoruz.

Bazı üyelerimiz MKE Kurumunda yenisinin satışı yapılan bir markaya ait,  2.el bir silah için, sıfır fiyatının da üzerinde fiyat yazabiliyor. İlanlarınızı verirken lütfen piyasayı araştırın, sonuçta bu websitesini kullanan kişilerin yüzde 85'i profesyonellerden oluşmaktadır. Herkes bir kaç dakikalık bir araştırma ile sattığınız yada devrettiğiniz ürünün piyasa fiyatını öğrenebilir.

Eğer ilanını verdiğiniz bir ürünün tarihte bir anısı, benzersiz bir özelliği yoksa, sıradan bir ürünse, piyasa fiyatları hakkında aşağı yukarı silahalsat.com’da ve internette mutlaka bilgi bulabilirsiniz. Unutmayın ki, yukarıda bahsettiğimiz prensip kuralların dışında, aşırı fiyatlı ürün ilanı vermek, piyasa değeri çok düşük ürünleri yüksek fiyat yazarak algı yanıltması yapmaya çalışmak her normal insanın zihninde aldatılmışlık hissi uyandırır.

Kasıtlı ve bilinçli yapacağınız bu tür kötü niyetli her eylem sadece size zarar verir. Eğer silah ve Avcılık konularıyla uzaktan yakından ilginiz yoksa ve elinizde satmak istediğiniz dededen, babadan kalma bir ürün varsa ilan vermeden önce kısa bir zamanınızı ayırarak lütfen yukarıdaki tavsiyeler doğrultusunda piyasayı araştırıp makul fiyatlı ilanlar verin.