Acil silah ekspertiz hizmeti ve devir alma işlemleri.

25 Kasım 2021

silah-devir

Acil nakit ihtiyacınız durumunda yada ruhsat süresinin dolmasına yakın tekrar ruhsat almayı düşünmüyorsanız, her türlü ruhsatlı silahınızı ve bunlara ait yedek parça ve aksesuarları kısa sürede nakite çevirebilirsiniz.

Devretmek istediğiniz silahınızı/silahlarınızı ve varsa bunlara ait yedek parçalar ile aksesuarların ayrıntılı fotoğraflarını postmaster@silahalsat.com mail adresine yada +90 542 456 68 34 numaralı Whatsapp yada Signal destek hattına yolladığınız anda tüm parçalar 24 saat içerisinde ayrı ayrı değerlendirilerek fiyatlandırılır.

Lütfen silah ve aksesuar fotoğraflarını aşağıdaki kriterleri dikkate alarak gönderin.

1- Gün ışığında çekilmiş, silahın marka ve modelinin net olarak göründüğü en az bir fotoğraf.

2- Varsa eğer yedek şarjör, silah kutusu, silahın yanında verebileceğiniz ek aparatlar, aksesuarlar, fişekler ile birlikte topluca çekilmiş bir fotoğraf.

3- Silahınıza ait imalat yılı, satın alma yılı vs. olabildiğince bilgi içeren not.

Olabildiğince ayrıntılı fotoğraf ve bilginin, işlemlerinizi daha da hızlandıracağını ve sizi avantajlı hale getireceğini lütfen unutmayın.

Bize göndermiş olduğunuz ürün fotoğrafları ve bilgileri, Türkiye genelinde yaklaşık 30-40 av bayisi çalışma ortaklarımıza gönderilir ve ürünlere alış teklifi yapmaları istenir. Teklif alma süresi (genellikle 24 saat yada 1-2 iş günü) bitiminde en yüksek teklif verenin teklif miktarı size bildirilir. 

Fiyat değerlendirilmesi yapılan ürünleriniz için nakit bir alış fiyatı verilir. Alış fiyatında anlaşıldıktan sonra, silahınızı yada diğer sair ürünlerin devri ve diğer satış işlemleri için, ağırlıklı olarak İstanbul iline yada, alıcı hangi ilde ise o ile, ruhsat sahibi olarak bizzat gelebilmelisiniz. Eğer böyle bir imkanınınız bulunmuyorsa, evrak takibi yapacak bir arkadaşımız yol ücretini ve masraflarını önceden karşılamanız şartı ile bulunduğunuz şehre gelebilir.

-Her iki durumda da daha önce fiyatlandırma için fotoğraflarını ve açıklamalarını yolladığınız ürünler, devir/satış anında teslim edeceklerinizle aynı ürünler olmalıdır. Aksi durumlarda (hata/eksik/yanlış bilgi ) ürünler tekrar değerlendirilir.

-Silahınıza, yedek parçalarına ve aksesuarlarınıza verilen teklifler, av ve silah bayileri tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla verilen teklifler açık piyasa fiyatının altında olabilir. Lütfen teklif verenlerin vergiye tabi, bir çok gideri olan işletmeler olduğunu, ürünlerinizi alırken bir miktar kazanç sağlamayı amaçladıklarını unutmayın.

-Silahınıza/aksesuarlarınıza verilen bayi alış fiyatı normal piyasa fiyatından daha düşük olmaktadır. Eğer acil silahınızı /aksesuarlarınızı devretmek-elden çıkarma durumunuz yoksa, sitemizde seri ilan vererek, son alıcılara daha yüksek bir bedelle devredebilir yada satabilirsiniz.

Bu sebeplerden dolayı size verilen alış fiyatları, silah yada aksesuarların piyasa fiyatları değildir. Silahınızın gerçek piyasa fiyatı için, sitede yada internette benzer markalar ile karşılaştırıp kendiniz bir fiyat oluşturmalısınız.

-Bu sistem hiç bir gideri olmadan, bu ürünler üzerinden aracılık yapan kişileri (çantacıları) bir nebze engellemek, bu sektörde faaliyet gösteren, iş yerlerini desteklemek amacıyla oluşturulmuştur.

-Eğer siz de bir av ve silah bayisi iseniz, vergi tabelanızı ve diğer işletme bilgilerini bize göndererek bu sisteme dahil olabilirsiniz.