Silahalsat Blog
İnternetteki silinmeyen izleriniz. İlan sitelerindeki gizli tehlike

İnsanlar bir çok kişisel ürününü internet üzerinden 2. el ilan sitelerinde satıyor. Kullanmadığınız eşyalarınızı rahat bir şekilde satmak çok güzel peki ya işiniz bittiğinde, ilan verdiğiniz internete siteleri kamuya açık bilgilerinizi silmiyorsa? Neredeyse kimsenin fark etmediği yada önemsemediği bu bilgileriniz, gelecekte büyük bir güvenlik sorunu teşkil edebilir.

Sosyal Deney - Sazan avı.

Site üzerinden ve bulabildiğimiz tüm medya araçlarından ısrarla uyarılarımıza rağmen, ruhsatsız silahlara talep halen devam ediyor.

Biz de bu talebin hangi boyutta olduğunu anlayabilmek için küçük bir sosyal deney yaptık.

Karşınızda Türkiye'nin internet üzerindeki en büyük SAZAN avı.

Silahınızı -sizin adınızı ve bilgilerinizi paylaşmadan- biz devredelim

Silahınızı -sizin adınızı ve bilgilerinizi paylaşmadan- biz devredelim. Zamandan, paradan tasarruf edin, güvende kalın.

Silahınızı, yedek parçalarını, aksesuarlarınızı devretmek yada satmak istiyorsunuz. Ancak bu işlemler için yeterli vaktiniz yoksa yada uğraşmak istemiyorsanız, kişisel olarak internette isminizin yada diğer telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerinizin paylaşılabilme ihtimali sizi tedirgin ediyorsa, size çok cazip ve güvenilir bir teklifimiz var.

Rusya, Ukrayna'ya hangi amaçla operasyon yapıyor?

Tüm borazan medyası Rusya - Ukrayna savaşı diyor ama bu bir savaş değil.

- Her iki ülke de birbirine savaş ilan etmedi.

- Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski zaten en başından savaşmayacaklarını söyledi.

ABD Ordusu, Manta Ray Subs adlı su altı robotu ile ne amaçlıyor?

Amerikan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), uzun süreli, insansız bir sualtı aracı tasarımının ortaya çıkmasına yardımcı olacak üç şirket ile sözleşme imzaladı.

Manta Ray Programı olarak bilinen su altı insansız robot projesi, uzun süreli görevler sırasında çok az bakım veya lojistik destek gerektirecek insansız otonom denizaltılar yaratmak.

Acil silah ekspertiz hizmeti ve devir alma işlemleri.
İhtiyaç fazlası, nakit ihtiyacı sebebiyle yada artık kullanmak istemediğiniz silahlarınızı, onlara ait yedek parça ve aksesuarları dilediğiniz zaman hızlıca nakite çevirebilirsiniz. Bu blog yazısında bu işlemlerin tüm aşamalarını ve şartlarıyla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.
3 yanı denizlerle çevrili Türkiye'nin kullanabileceği en ideal yangın uçağı hangisi?

Türkiye kuzeyde Karadeniz, batıda Ege, güneyde Akdeniz'e kıyısı olan ve içerde Marmara denizi olan muhteşem bir ülke. Aynı zamanda doğudan batıya kadar muhteşem gölleri de mevcut. Tüm bu olumlu coğrafik yapısına rağmen  küçük bir orman yangını bile büyük bir felakete yol açıyor.

Peki bu sorunun basit ve etkili biçimde çözülebileceği hiç aklınıza gelmiş miydi?

Türkiye ve Avrupa mülteci sorunundan nasıl kurtulur?

Avrupa'nın en büyük sorunu ve korkusu mülteci sorunu.

Avrupa, şimdilik 7 milyon mülteciyi çeşitli siyasi manevralarla Türkiye'de frenlemiş durumda. Doğudan gelenlerin ise tek bir yönü var Batı... Geri vites yok. Dönen yok...

Avrupa, işe yarayabilecek okumuş, kültürlü ve parası olan mültecileri insan kaçakçıları yardımıyla Türkiye ile aralarında serbest geçiş anlaşması olan Sırbistana topluyor, ardından da Avrupa birliği üyesi olmayan bu ülkede mülteciler göç idareleri ajanları tarafından ayıklanıp, parası olanlar yüklü miktarda bir parayı burada bıraktıktan sonra Avrupa'ya alınıyor.

Taliban militanları Afgan göçmenlerin içinde Türkiye'ye mi sızıyor.?

''Afganistan'da Beyaz Ayakkabıları takip edin, Taliban'a ulaşacaksınız.''

Tüm dünya istihbarat örgütlerinin, gazetecilerin yada Taliban ile ilişkili herkesin bildiği gerçek. Talibanla özdeşleşmiş Cheetah marka spor ayakkabıları. Bizde nasıl sarı Mekap ayakkabı PKK ile özdeşleşmişse Cheetah da talibanın en gözde militanlarına giydirdiği bir marka.

The Pegasus Project - Cep Telefonlarındaki büyük tehlike

Bir İsrail teknoloji firması NSO Group tarafından üretilen ve akıllı telefonlara kendiliğinden yüklenebilen Pegasus adlı casus yazılım, dünya gündemine oturdu. Peki nedir bu Pegasus projesi? Fransız başbakanı Macron'un dahi telefon numarasını değiştirmesine sebep olan, başta ülke liderleri ve önemli siyasal kişilerin hedeflendiği düşünülen cebinizde her yere taşıdığınız casus.