Site kullanım tavsiyeleri ve  kurallar..

 

Silahalsat.com web sitesinden en iyi şekilde yararlanabilmek için lütfen aşağıda yazılı kuralları dikkatlice okuyunuz. Lütfen bu kurallara ve tavsiyelere uyunuz.

    Lütfen kayıt olurken olabildiğince doğru bilgiler verin. Bu websitesi, gerçek kişilerin gerçek ürünlerini sergilediği ve bu ürünlerin hibe yoluyla devrine, satışına, sergilenmesine imkan veren bir hizmet portalıdır. Sisteme vermiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizin doğruluğu hakkında, silahalsat.com ve kullanıcılarımız, sizin sisteme girdiğiniz bilgiler dışında hiç bir denetim mekanizmasına sahip değildir. Dolayısıyla vermiş olduğunuz her yanıltıcı ve aldatıcı bilgi sonucunda, Silahalsat.com'a, kendinize, yada 3. kişilere, kurumlara gelecek zararlardan kanuni olarak birebir sorumlu tutulabilirsiniz.

   İlan verirken olabildiğince ayrıntılı açıklama yapmaya çalışın. Girdiğiniz her ayrıntı ilanınızı ,sizinkine benzer diğer ilanlardan bir adım daha öne çıkaracaktır. Kendinizi alıcının yerine koyarak ilanınızı verin, alıcılar ürünün her ayrıntısını bilmek isteyeceklerdir. Bu yüzden alıcı ile karşı karşıya geldiğinizde görünebilecek her ayrıntıyı (çizik, hata, defo vs.) ilanınızda açıkça belirtin. İleride ortaya çıkabilecek bu tür kusurları ve doğabilecek problemleri böylelikle, daha büyümeden en baştan engelleyebilirsiniz.

  Internet üzerinden her ne olursa olsun bir ürünü sattıran ilk kriter fotoğraflardır. Bir ilanda ne kadar çok ayrıntı olsa da, hatta benzer bir ilan daha pahalı da olsa, ilandaki fotoğraflar iyi değillerse, alıcı pahalı, ancak fotoğrafları çok iyi açılardan çekilmiş bir ürüne yönleneceklerdir. Bu yüzden ilan fotoğraflarına mutlaka itina gösterin ve fotoğrafsız ilan vermeyin.

  Sisteme, daha çok izleme alabilmek adına aynı ürüne ait ilanı birden fazla kez girmeyin. Bu davranışınız fark edildiği anda tüm ilanlarınız herhangi bir uyarı verilmeden sistemden kaldırılabilir. Sisteme verdiğiniz aynı ürüne ait birden fazla ilan ,aldatma amaçlı algılanarak diğer kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmayacaktır.

  Eğer elinizde birden fazla benzer ürün bulunuyorsa ve her ürünün fiyatı da aynı ise her ürün için ayrı ayrı ilan vermek yada aynı ilanda  birden fazla ürünü satmak yerine,ilan verme aşamasında açık artırma ilanı ver bölümünden Ürün miktarı'nı girip, 'Yalnızca Hemen Al yöntemi ile satış' kutucuğunu işaretlediğinizde, fiyat uygula seçeneği aktif olur. Bu kısımda 'Yukarıdaki fiyat adet fiyatıdır' seçimi yaparak her ürünü tek tek satabilirsiniz.

  Silahalsat.com kullanıcılarına illegal içerikli mesajlar ve istekler atılması kesinlikle yasaklanmıştır. Bu tür bir davranışta bulunan üyenin hesabı uyarılmaksızın sistemden silinir. Bu tür isteklerin ve illegal alışveriş girişimlerinin %100 tuzak olma ve size zarar verme ihtimali çok yüksektir. İllegal hiç bir girişim ve alışveriş size yarar sağlamaz.

  Her normal Türk Vatandaşının kolaylıkla silah sahibi olabileceği ülkemizde, sizden bu tür isteklerde bulunan kişilerin normal olmayan, daha önce bir suça bulaşmış yada -sizi bulaştırmak- bulaşmak üzere olan kişiler olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

  Tabanca fişeklerinin satışı MKE kurumu ve bayileri dışında satışları yasaktır. Ancak size, kendisine fişek satmanız yönünde talepleri olan kişilere de dikkat etmelisiniz. Elbette istihakınız olan yıllık fişeklerinizi bir ruhsatlı silahı bulunan ve yıllık istihaklarını erkenden tüketmiş dostlarınızla yada yakınlarınızla paylaşmanız doğaldır. Ancak bu paylaşım ticari amaçlı gerçekleşirse bir suç unsuru oluşur. Çok emin olmadığınız ve tanımadığınız kişilerle, ruhsatlı bir silahı olduğunu belgelese dahi bu tür bir  alışverişe asla girmeyin.

  İlanlarınıza, ürünün resmi sitesi haricinde bir web adresi girmek, üzerinde link yazılı resim yüklemek yasaktır. Bu yasak, kendine silahalsat.com üzerinden prim yapmaya çalışan uyduruk, sözde silah ilan siteleri sahiplerinin kendi reklamlarını bu yöntemle yapma girişimleri sonucu getirilmiştir.

  Silahalsat.com tamamen profesyonel bir ilan sistemidir. Aynı zamanda bilinen büyük alış veriş siteleri gibi gelişmiş sistemlere de sahiptir. Kullanıcı panelleri ve diğer tüm işlemler yüksek güvenlikli şekilde korunur. Her üyemizin de güvenlik unsuruna dikkat etmesini her fırsatta salık vermekteyiz. Ancak siz de bu aşamada üye olurken tahmin edilmeyecek, başka bir yerde kullanmadığınız şifreler kullanarak kendi adınıza güvenliğinizi daha da sağlamlaştırabilirsiniz.

  Silahalsat.com da açık artırma ilanları da verilebilmektedir. Açık artırma ilanı verirken Açık artırma başlangıç fiyatını, mutlaka en azından ürünü satmayı düşündüğünüz fiyatın %5-10  undan başlatın. Bir ürünü eğer 1000 TL den satmayı düşünüyorsanız açık artırmayı 700-1000 TL arası bir rakamdan başlatmak hiç doğru olmayacaktır. En doğrusu açık artırmayı satmak istediğiniz fiyatın basitçe %10 - %5 inden hesaplayıp o fiyattan başlatmaktır.