Şehirlere göre ilan dağılımı   

İstanbul Kadıköy'de maske takmadığı için bir kadını gözaltına alan 2 polis, görevden uzaklaştırıldı.

Yazar: silahalsat   |   Tarih: 20. 8. 2020İstanbul Kadıköy'de maske takmadığı için bir kadını gözaltına alan 2 polis, görevden uzaklaştırıldı.

#iftiracıRANAtutuklansın

Tüm dünya korona virüsü ile mücadele ederken salgın, kendini bilmezler tarafından tüm tedbirler ihmal edildiği için durmak nedir bilmiyor.

Tüm bu ciddiyetsizler yüzünden hepimiz büyük bir tehlike altında kalıyoruz. Aynı şekilde kolluk kuvvetleri de bu tedbirlerin uygulanması için kendilerine verilen görevlerini yaparken çoğu zaman tatsız olaylar yaşanıyor.

19.08.2020 tarihinde Covid-19 denetlemeleri sırasında , maskesini usulüne uygun şekilde takmadığını görerek uyarıda bulunanan polis memurlarının uyarısına, hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık veren R.B isimli kadın, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak isteniyor.

Olaylar tam da bu andan itibaren başlıyor.

Gözaltına alınırken polise direnen ve polis memurlarını tekmeleyen kadına, görevli memurlar zor kullanma yetkilerini kullanarak kontrollü güç uyguluyorlar. Videonun internete düşmesi üzerine iki polis memuru hakkında soruşturma açılarak, polis memurlarını açığa alınıyor.

Yurtdışında da bu tür olaylara sık sık rastlanıyor. Hatta gözaltı sırasında ölüm, ağır yaralanma dahi olabiliyor. Maalesef, özellikle ülkemizde zor şartlar altında görev yapan güvenlik güçlerimiz, haklı bir müdahale dahi yapsalar günah keçisi ilan ediliyorlar.

Yorum:

Gözaltına alınan kadına eğer başka biri tarafından bir saldırı olsaydı, o polis memurları bu saldırıyı bertaraf edeceklerdi. Yaşanan ölümcül bir salgın yüzünden, güvenlik ve hijyen kurallarına uymayan kendini bilmezler bilinçli olarak diğer tüm insanların da hayatına bir nevi saldırı yapmaktadırlar. Bize göre elinize AİDS vs. hastalıklarına yol açacak virüs dolu bir şırıngayı bir başkasına saplamak ile, korona virüsü gibi önlenemeyen, çok kolay bulaşan ve  tehlikeli bir virüsü maske takmayarak yaymak aynı şeydir.

Dolayısıyla bu bilinçsiz ve umursamaz insanların davranışları diğer insanlara karşı ölümcül bir saldırı olarak tanımlanmalıdır. Polis memurları başından sonuna kadar haklıdır. Müdahale orantılı ve yetki kapsamındadır. Biran önce mağdur duruma düşen polislerimizin, mağduriyetleri giderilerek maddi ve manevi kayıpları telafi edilmelidir.