Şehirlere göre ilan dağılımı   

Üye başına ilan sınırı

Yazar: Silahalsat   |   Tarih: 11. 3. 2018Değerli kullanıcılarımız ve üyelerimiz,
çok uzun yıllar istikrarlı bir şekilde, sizlere hizmet vermeye devam eden silahalsat.com'un artan işletim maliyetleri dolayısıyla, Vitrin ilanları, ilanımı yukarıda tut, renkli arka planlar, vurgulu sloganlar gibi ilan ekstra özelliklerini küçük ücretler dahilinde fiyatlandırmıştık. Ancak silahalsat.com'un aldığı ziyaret ve trafiğin yoğunluğunu kaldırabilecek düzeyde sunucuların çok yüksek konfigurasyonlu ve pahalı olması, ilan ekstra özellik kullanımının, işletim maliyetlerine oranlandığında katkı oranı nerede ise yok düzeyde olması sebebiyle, üye başına ücretsiz ilan sayısı, 2 ilan ile sınırlandırılmıştır.

Bu uygulama ile, Silahalsat.com üzerinden ticaret yapan üyelerin ve aracıların, işletim maliyetlerine katkıda bulunmaları beklenmektedir.

Uygulama, kendinin yada yakınının şahsi ürününü satmak, devretmek isteyen üyelerimizi etkilememektedir.

Silahalsat.com'da her üyenin istisnasız 2 adet ilanı, seçmiş oldukları ilan süreleri boyunca ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Ancak 3 ve daha fazla ilan vermek isteyen üyelerimizin 2 ilandan fazlası, ilan başına ücretlendirilecektir.

Örnek olarak, uygulama aşağıdaki şekilde çalışacaktır:
A isimli kullanıcının 1 adet ürünü var ve 7günden 3 aya kadar seçtiği sürede  -------> İlan ücreti yok
B isimli kullanıcının 2 adet ürünü var ve 7günden 3 aya kadar seçtiği sürede  -------> İlan ücreti yok
C isimli kullanıcının 3 adet ürünü var ve 7günden 3 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3. ilanının yayınlanması  için 15TL ödeyecek.
D isimli kullanıcının 4 adet ürünü var ve 7günden 3 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3. ve 4. ilanının yayınlanması  için 30TL ödeyecek.
E isimli kullanıcının 5 adet ürünü var ve 7günden 3 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3, 4 ve 5 ilanının yayınlanması  için 45TL ödeyecek...

Örnekte görüldüğü gibi 2 ilandan fazlası için her ilan başına ücretlendirilme yapılacaktır.

Üye 3 veya daha fazla ilanı için, ilan verme aşamasında ekstra özellik satın almış ve bu özelliklerin ücretini ödemiş dahi olsa, 2 den fazla ilanlar için getirilen ek ücreti ödemedikleri takdirde ilanları yayına girmeyecektir.

Hesaplarında 2 den fazla ilan için onay bekleyen üyelerin ilanları eğer bu ilanlar için herhangi bir ödeme yapmazlar ise, yayında olan ilanlarının süresi bittikçe otomatik olarak sırasıyla aktif edilecektir.

Örnek olarak, eğer sistemde aktif ve yayında olan en az 2 adet ilanınız varken,  siz yayınlanması için başka ilan yada ilanlar gönderdiyseniz ilanlarınız, ödeme yapılıncaya kadar bekletilir. Eğer yayında bulunan ilanlarınızın herhangi birinin bitiş süresinin sonuna kadar herhangi bir ödeme alınmamışsa süresi biten ilan yerine otomatik olarak onay bekleyen ilanlarınızdan biri yayına sokulur. Ancak otomatik olarak sistem tarafından ilan sayınız 2 ye tamamlandığında daha önce süresi biten ve yerine başka ilan devreye sokulan, süresi bitmiş ilanınızı yenileme yada süre uzatması yapamazsınız. Yenileme yapabilmeniz için yenileme yapmak istediğiniz ilanınız için ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Aynı şekilde hesaplarında uygulamadan önce verilmiş 2 den fazla ilanları olan üyelerimizin ilanları, ilan süresi sonuna kadar ücretsiz olarak yayınlanmaya devam edecektir. İlan süresi biten ilanlar için ücretsiz olarak yenileme ve ilan süresi uzatma yapılamayacaktır.

Bu uygulama ile her üye için ücretsiz olarak en çok 2 ilanın gösterilmesi planlanmaktadır. Böylece silahalsat.com'da ilanı olan her üye için adil ve eşit bir düzen getirilmiştir.

Saygı ve sevgilerimizle. Silahalsat.com